Pushime Ekzotike

Udhëtimi në Dubai dhe Abu Dhabi - Plazh në Zanzibar | 8 ditë

header
 •  
  çmimi nga 1599€
 •  
  8 ditë / 7 netë
 •  
  Nisje me 15 Nëntor
 • Detajisht
 • Përshkrimi i udhëtimit
 • Programi i udhëtimit
 • Fluturime
 • Galeri
 • Në çmim përfshihet
 • Informacion

Rreth Turit

Udhëtimi në Dubai dhe Abu Dhabi është një përvojë e mrekullueshme që të ofron një pasqyrë të mbresëlënëse të kontrasteve midis traditës dhe futurizmit, luksit dhe historisë. Këto dy qytete janë të njohura për pamjet e tyre të mrekullueshme, arkitekturën e pazakontë, shërbimet luksoze, dhe kultura të pasura. Këtu do të shkruaj një përshkrim të shkurtër për secilin qytet.

Fluturimi
Tirane
Dubai-Zanzibar
 
Tirane
Transporti
Aeroplan + transferim
Akomodimi
Dhoma Dyshe
Sherbimi
Fjejtje me Mëngjes
Lloji i udhëtimit
Udhëtim grupor
Destinacionet
Dubai, Abu Dhabi dhe Zanzibar
Udhetimi
8 ditë / 7 netë
Transferi
Autobus
Nisja
15 Nëntor
Ekstra pagesë
Ekskursionet Opsionale

Programi i udhëtimit

+
 • Dita e parë

  +

  Parë: Paraqitja ne Check in 2 ore para nisjes dhe njohja me Guiden. Fluturimi Direkt Tiranë - Dubai. Nisja nga Tirana në orën 13:50 - Mbrritja në Dubai në orën 21:05 . Transferta me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

 • Dita e dytë

  +

  Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund do të udhëtojl tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qëndra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatervani Kërcimtar. (Opsionale), Xhiro në perëndim tek rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait - në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgervishtësave në Dubai. Me piknisje në clubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro do tju japi mundesinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah. (Opsionale), Darke magjepsese me pamje nga shfaqja me e bukur ne qytet - Shatervani Kercimtar ne Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te perfshire (uje ose pije freskuese) bashke me transferten nga Hoteli. Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

 • Dita e tretë

  +

  Mëngjesi në Hotel. (Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë - Burj Khalifa. (Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në cmim Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale. thimi dhe Fjetje në Hotel.

 • Dita e Katërt

  +

  Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed*, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Kthimi në Dubai. (Opsionale), Bilete hyrje për tek Dubai Frame. Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli. Transferta në Aeroportin e Dubait.

 • Dita e pestë

  +

  Fluturimi direkt Dubai - Zanzibar . Nisja nga Dubai në orën 02:35 - Mbrritja në Zanzibar në orën 07.10. Transferta për në Resort. All Inclusive dhe Fjetje në Resort.

 • Dita e gjashte

  +

  All Inclusive dhe Fjetje në Resort.

 • Dita e shtate

  +

  All Inclusive në Resort. Transferta për në Aeroport. Fluturimi Zanzibar - Dubai - Tiranë. Nisja nga Zanzibar në orën 21.00.

 • Dita e tete

  +

  Mbrritja në Tiranë në orën 13.00.

Galeri

Në pagesë përfshihen:

 • Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje
 • Transfertat nga Aeroporti në Hotel në Dubai dhe në Zanzibar dhe anasjelltas
 • Akomodimi në Hotel në Dubai me Mëngjeset në Hotel.
 • Akomodimi në Hotel në Zanzibar (Royal Zanzibar 5* ose nje i ngjashem me te) me All Inclusive në Hotel.
 • Shëtitjet me Autobus sipas Programit.
 • Shoqërues në shqip në Dubai.
 • Guida vendase në disa Shëtitje.

Në pagesë nuk janë përfshirë:

 • Shtesë për Vizë Hyrje - €89
 • Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë - €42
 • Darke 4 Set menu + 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervani - €59
 • Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë- €64
 • Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë - €47
 • Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €47

Informacione

 • Në çmim nuk përfshihet tarifa e vizës së hyrjes në Dubai
 • Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë: 1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.
 • Renditja e ekskursioneve mund te ndyshojne ne varesi te disponibilitetit.

Call Center

+5.000 konsultant

+200.000 turistë vjetorë

+25 vite eksperience